UNIQORN přednáška: Budoucnost přichází, jen nevíme jaká

( přihlášených 0 / 40 )

Datum konání: 12. říjen 2022 od 17:00
Místo konání: UHELNA, VŠCHT, budova A, Technická 5, Dejvice, 166 28 Praha 6


Vážení a milí kolegové,

 

Spolek UNIQORN vás všechny srdečně zve na další přednášku! Tentokrát na téma globální klimatické změny: Budoucnost přichází, jen nevíme jaká.

KDY? 12. 10. 2022, začínáme v 17:00

KDE? Uhelna*, Budova A

Chceme zachraňovat planetu od globálního oteplování, ale přitom nerozumíme ani základním klimatickým trendům geologické současnosti. Přetrvává spor mezi klimatology, kteří ve snaze o porozumění dlouhodobé dynamice klimatického systému Země používají numerické modely a paleoekology, kteří rekonstruují klimatický vývoj na základě proxy-dat získávaných z geologických záznamů.

Nastal už antropocén, nová geologická epocha?

Upečeme se, nebo přichází další doba ledová?

Máme zachovat klid, anebo bychom měli panikařit?

 

Na tyto otázky se pokusí odpovědět doc. Petr Pokorný, Ph.D., paleoekolog a environmentální archeolog, ředitel Centra pro teoretická studia, společného pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR.

 

Ještě neznáte UNIQORN?

Jsme asociací nadšených studentů a výzkumníků VŠCHT, která má za cíl sdružovat lidi z rozličných vědeckých oblastí a úrovní vzdělání. Chceme se navzájem podporovat, povzbuzovat a dodávat si sílu na těžké cestě vyššího vzdělání a vědecké kariéry.

 

Jako vždy se na vás moc těšíme!

Za organizační tým UNIQORN: Markéta, Jáchym, Vilém a Mili

*Uhelna se nachází v přízemí budovy A – pod hlavním schodištěm naproti vstupu do dvora. Budou Vás tam navádět šipky. Přiložené soubory