Jak zvýšit úspěšnost Vašeho výzkumného projektu, Gender Aspects & Research: What is it about?

Datum konání: 23. září 2015 od 15:00
Místo konání: zasedací místnost rektora, VŠCHT Praha, budova A, 1.patro, Technická 5, Praha 6

14:30 -  prezence účastníků, káva

15:00 Zahájení semináře

1. Seznámení účastníků s praktickými doporučeními, jak integrovat potřeby společnosti a komerční sféry do projektů výzkumu a vývoje a do inovačního procesu
    při zohlednění relevantních biologických a socio-kulturních rozdílů mezi muži a ženami.
  2. Jaké výhody přináší rozmanitost ve složení výzkumných týmů.
  3. Diskuse  a zhodnocení semináře

Přínosy semináře:

Účastníci se seznámí s výzkumnými standardy EU, a získají průpravu pro účast v mezinárodních projektech, zejména v programu Horizont 2020.

Přednášející:
Katrien Van der Heyden,  konzultankta přední evropské agentury Yellow Window, která poskytuje tréninky jak Evropské komisi, tak univerzitám a výzkumným institucím. www.yellowwindow.com.
Je vědeckou pracovnicí na univerzitě v Antverpách. Má téměř 20 let zkušeností zahrnující práci v terénu na projektech rozvoje venkova a činnost nezávislé konzultantky v oblasti genderu a diverzity. Specializuje se na genderové analýzy,  výzkum a strategie (gender mainstreaming v projektech a v institucích,  strategické plánování), školení a řízení projektů. Pracovala pro organizace bilaterální spolupráce, mezinárodní nevládní organizace (Medicus Mundi), několik belgických a vlámských správních orgánů a pro Evropskou komisi.

Seminář proběhne ve formě přednášky a diskuse v anglickém jazyce, konsekutivní tlumočení bude zajištěno.

Každý účastník obdrží sadu výukových materiálů.

Přiložené soubory

Registrace na seminář je možná od 02. září 2015 od 08:00 do 22. září 2015 do 20:00