Seminář pro školitele - Onboarding doktorandů na VŠCHT

Datum konání: 11. září 2024 od 10:30
Místo konání: B2319

Pro velký úspěch opakujeme!

Seminář k úspěšnému onboardingu nově nastupujících doktorandů na VŠCHT.

Předvedení adaptačního plánu (nástroje podpory) a jak s plánem pracovat po celý rok + aktivit PhD office (B3306).

Rádi bychom Vás pozvali na seminář určený pro školitele k úspěšnému onboardingu (tedy náboru a adaptaci) nově nastupujících doktorandů na VŠCHT Praha. Dozvíte se ale i o nabídce předmětů měkkých dovedností pro vaše doktorandy a o kurzech supervize.

Jak jistě víte, první měsíce doktorátu mohou být plné zmatků, ať už ohledně toho, co je úkolem doktoranda v laboratoři a ve skupině, jaká jsou stipendia a hodnocení, až po to, kde je centrální sklad a jak si objednat nové pipety. Toto pak zdržuje školitele i doktorandy a může to vést ke zbytečné frustraci na obou stranách.

Jak tedy efektivně pomoci novým doktorandům stát se plnohodnotými členy týmu? S tím Vám může pomoci onboarding. Speciálně pro VŠCHT Praha jsme zpracovali přehledný návod a checklist, o čem s Vaším doktorandem promluvit a na co nezapomenout.

Přijďte na náš seminář, kde Vám ukážeme jak tento návod pro onboarding adaptovat a jak Vám jeden hodinový a čtyři 15–20 minutové rozhovory v průběhu prvního roku studia s Vaším doktorandem mohou ušetřit spoustu trápení.

Lektoři: Mili Losmanová (PhD support) & Jan Vališ (402)

Registrace na seminář je možná od 28. srpen 2024 od 08:00 do 11. září 2024 do 08:00