Mentoring - projekty MSCA PF a Data Management Plan /školení IGRA@ UCTP/

Datum konání: 24. listopad 2021 od 10:00
Místo konání: MS Teams

Školení Mentoring - projekty MSCA PF a Data Management Plan je součástí okruhu Mentoring a jeho metody a postupy.

Školení potrvá dvě hodiny a proběhne přes MS TeamsKliknutím sem se připojíte ke schůzce.

Lektoři: Karolína Friessová, Martin Schatz, Anna Konecká

Anotace

Kurz je členěn na dvě části. První část bude věnována programu Marie Skłodowska-Curie Actions  a druhá Data Management Plan.

Marie Curie Skłodowska Actions (MSCA) jsou příležitostí vykročit do světa projektů Horizon Europe jak pro začínající výzkumníky, tak pro jejich mentory. Vědecká erudice není jediným předpokladem profesního úspěchu a excelentní věda není jedinou dostačující ingrediencí úspěšného projektového návrhu. V MSCA jde o všestrannou přípravu začínajících výzkumníků na samostatnou profesní dráhu. Co může zapojení do těchto projektů přinést a co jejich příprava a realizace obnáší? Jak vidí roli mentora Evropská komise v projektech typu Postdoctoral Fellowships a Doctoral Networks?

Součástí nové strategie plnění grantů Horizon Europe a Horizon 2020 je průběžné reportování o nakládání s daty. Data Management Plan (DMP) je takzvaný “živý dokument” který se v průběhu grantu podle okolností vyplěnuje a mění. Jeho hlavním cílem je pomoct řešitelům detailně analyzovat možné nástrahy spojené s prací s daty. A to od možností využití již existujících dat do výzkumu, zálohováním a archivací dat, dostatečnou hardwarovou a softwarovou vybaveností až po FAIR metriky, a případně kde tyto chybějící služby dohledat. Každý projekt může mít jiné nároky, proto na tvorbu DMP existuje několik nástrojů a strategií. Jedním z nich je Data Stewardship Wizard, který je  na VŠCHT k dispozici.

Registrace na seminář je možná od 04. listopad 2021 od 08:00 do 22. listopad 2021 do 19:00