Plán pro komunikaci, šíření a využití výsledků v projektech – tipy, jak sestavit stručný záměr do projektového návrhu

( přihlášených 27 / 40 )

Datum konání: 08. červen 2022 od 14:00
Místo konání: MS Teams (link bude zaslán přihlášeným zájemcům den před akcí)


Seminář je určen pro začínající i zkušené vědce, kteří chtějí získat více informací k vypracování Plánu pro komunikaci, šíření a využití výsledků v projektech. Požadavek na tento Plán vychází z podmínek poskytovatelů grantů na projekty VaI (Program Horizon Europe, EHP a Norské fondy, Interreg atd.).

Seminář povede dr. Monika Tomaniová (Ústav analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha), která má bohaté zkušenosti s řešením evropských konsorciálních projektů. V projektech často zastává i pozici Work package leadera pro komunikaci a diseminaci, který má na starost plánování a koordinaci těchto aktivit za celé konsorcium.

Kdy: 8. 6. 2022 (středa), 14:00 - 14:30

Kde: MS Teams (link bude zaslán přihlášeným zájemcům den před akcí)

Program:

  • Vysvětlení pojmů “dissemination”,  “communication” a “explotation” a příklady aktivit, které jednotlivé kategorie zahrnují
  • Krátké představení základní strategie - cílové skupiny vs. nástroje (web, sociální sítě, workshopy, Noc vědců, články ve vědeckých časopisech, konference apod.)
  • Příklad sestavení komunikačního plánu
    • Rozsah pro návrh projektu
    • Plná verze pro implementaci projektu

Přednášející:
Monika Tomaniová, Ústav analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha

 

 

LTI20005 Kancelář podpory mezinárodních projektů a podpora integrace zahraničních výzkumníků v ČR, rozšířená o informační platformu pro podporu inovací v oblasti potravin, programu MŠMT INTER-EXCELLENCE