Mediální komunikace, popularizace - Vědecké publikace a etika vědecké práce (IGRA)

( přihlášených 50 / 50, náhradníků 2 / 2)

Datum konání: 17. únor 2022 od 17:00
Místo konání: MS Teams

Seminář Mediální komunikace, popularizace se uskuteční v rámci projektu IGRA pod modulem Vědecké publikace a etika vědecké práce. Téma přednášky: Dilemata darwinismu aneb Jak získat pozornost médií

Čtyřhodinový kurz se bude konat ve dvou dnech a to 17.2. a 24.2. vždy od 17:00 do 18:40  (+ 20 minut na dotazy).

Kurz bude probíhat online na MS Teams.

Anotace: Déle než 160 let zůstává Charles Darwin a darwinismus stále v hledáčku médií masové komunikace. V oblasti přírodních věd je to obtížně překonatelný rekord. Příčiny tohoto jevu jsou však mimovědecké. Darwinovi a jeho odpůrcům i obhájcům se podařilo zařadit klíčové vědecké téma do veřejné agendy natolik úspěšně, že z ní vlastně nikdy úplně nezmizelo. Jak dostat pozoruhodné vědecké výsledky do obecného povědomí? A co na to Sherlock Holmes?

Lektor: PhDr. Nikolaj Savický, Ph.D.

PhDr. Nikolaj Savický, Ph.D. působil v médiích od roku 1989. V roce 1990 se podílel na založení Kulturní revue Českého rozhlasu, v letech 1994 až 1998 byl dramaturgem Ředitelství programu České televize, v letech 1998 až 2006 odpovídal v managementu České televize za přípravu jejího přechodu z analogového na digitální televizní vysílání. V roce 2007 se stal ředitelem strategického rozvoje a zástupcem generálního ředitele Slovenské televize, v letech 2008 až 2011 pracoval jako analytik útvaru generálního ředitele České televize. Od roku 2011 dosud je členem Etického panelu České televize.